Je lepší LED Lenser nebo Maglite ?

Na tuhle otázku by se hledala odpověď stejně těžko jako na otázku jestli je lepší Audi nebo BMW? Každá značka má svého příznivce, který na ni prostě nedá dopustit a mnohdy vidí jen pozitiva. Lze tedy najít obecné rozdíly mezi těmito dvěma výrobci značkových svítilen?


V případě LED Lenser dostaneme do ruky svítilnu vyrobenou s německou precizností. Velikostí si lze vybírat od klíčenkových rozměrů až po délky cca 30cm a to v drtivé většině pouze v černém provedení. Některé svítilny jsou vybaveny několika světelnými režimy (plný jas, slabý jas, stroboskop, sos, blikání, postupná změna intenzity) a také dvěma režimy napájení (postupný pokles intenzity světla při vybíjení baterie nebo konstantní intenzita).  U svítilen je zpravidla součástí balení kvalitní nylonové pouzdro i baterie.


V případě Maglite získáme kvalitu made in USA - svítilny jsou takřka nezničitelné (viz. uvedené video). Snadná obsluha a robustnost jsou zejména důvody proč své uplatnění našly v bezpečnostních složkách. Maglite nabízí dvě řady svítilen dle druhu světelného zdroje - s LED čipem a s kryptonovou žárovkou. Takřka všechny svítilny jsou nabízeny v několika barevných provedeních. V produktové řadě si lze vybrat vodotěsné svítilny či svítilny do prostředí s nebezpečím výbuchu (ATEX)


Výběr LED Lenser nebo Maglite

 

+ německý design a kvalita
+ vysoce výkonné high-power LED
+ široký výběr dle vašich potřeb
+ pouzdro a baterie v ceně
+ baleno v dárkové krabičce
+ větší výběr příslušenství
+ americká kvalita - masivní, nerozbitné svítilny
+ lze vybrat z několika barevných provedení
+ lze zakoupit v dárkovém balení s noži victorinox
+ patentovaný rotační vypínač + režim svíčky
+ lze volit mezi LED a žárovkou
+ vodotěsné
- pouze černé provedení
- vyšší cena

- žárovkové svítilny - nutná výměna žárovek
- užší produktová řada
- většina svítilen bez pouzdra v ceně

 

Porovnání LED Lenser P7 vs. Maglite 3D cell (krypton)